Başarılar

1. Teknofest

Teknoloji üreten İSTEK' li öğrencileri bilim insanı olma yolunda ilerliyor. Türkiye' nin en büyük teknoloji buluşması TEKNOFEST' te "İnsanlık Yararına Teknolojiler" yarışmasına çevre, ulaşım, sağlık, afet yönetimi ve eğitim kategorilerinde 10 ayrı proje ile katılan İSTEK Barış Ortaokul’ u öğrencilerim afet yönetimi kategorisinde hazırladıkları “Ormanları Koruma ve Acil Durum Müdahale Sistemi” projesi ile Türkiye’deki 2.372 takım arasından seçilerek finale kalmayı başardılar.

Devamını Okumak İçin Tıklayın.


2. Stop Motion Fest

İstek Okulları tarafından ilk defa gerçekleştirilen #istekmotionfest ortaokul kategorisinde kendi kurguladığı hikayeyi stop motion tekniği ile çekerek filmini oluşturan öğrencim Mert Serdar Özkaş "En İyi Yönetmen" ödülünün sahibi oldu. 

Devamını Okumak İçin Tıklayın.


3. Uluslararası Luma Center StarT

Finlandiya’da 12 bilim merkezi ve teknoloji üniversitesinin bir araya gelerek oluşturduğu Luma Merkezi tarafından düzenlenen, StarT proje yarışmasında, Finlandiya jürisi “Endemik ürünlerden oluşan kompakt biyoyakıt üretimi” adlı projeye en iyi proje ödülünü verdi.

Devamını Okumak İçin Tıklayın.


4. Robot Olimpiyatları

İSTEK Semiha Şakir Anadolu Lisesi öğrencilerim Yıldız Teknik Üniversitesi' nde düzenlenen "Yıldız Robocon '19" robot olimpiyatlarına katıldılar. 

Devamını Okumak İçin Tıklayın.


5. FIRST LEGO League

İstek Semiha Şakir Anadolu Lisesi Robotik Takımı öğrencileri FIRST LEGO League (FLL) turnuvalarının Türkiye ayağına @robogalaxy takımı ile katıldılar. Turnuva masasının üzerinde yer alan görevleri en kısa sürede yapan bir robot tasarladı ve programladı. 

Devamını Okumak İçin Tıklayın.


6. Eğitsel Yazılım Geliştirme

Hazırladığımız bu eğitimle Migros Perakende Akademisi tarafından ilk defa düzenlenen Eğitsel Yazılım Geliştirme yarışmasında "10 Adımda Zaman Yönetimi" adlı projeyle 1.'lik ödülü aldık.

Devamını Okumak İçin Tıklayın.