Etkinlikler

1. Hour Of Code

Tüm dünyada eş zamanlı olarak 3 – 9 Aralık tarihleri arasında gerçekleşen ''Hour of Code'' Kodlama Haftası etkinlikleri, İSTEK Semiha Şakir Okulları öğrencilerinin aktif katılımı ile gerçekleşti.

Devamını Okumak İçin Tıklayın.


2. Bilim ve İnovasyon Haftası

İSTEK Semiha Şakir Okullarında 6 -10 Mayıs haftası “ Bilim ve İnovasyon Haftası” olarak çeşitli etkinliklerle kutlandı. 

Devamını Okumak İçin Tıklayın.


3. Kanal D Canlı Yayını

İSTEK Semiha Şakir Okulları öğrencilerim Ömer Can Çakaloz ve Mustafa Doruk Uzun Abbas Güçlü'nün Kanal D'de yayımlanan "Büyük Oyun" programına konuk olarak katıldılar. Tasarım ve programlamasını yaptıkları “Çöl Savaşları” isimli oyunu izleyicilerle paylaştılar. 

Devamını Okumak İçin Tıklayın.


4. Bakırköy Maker Faire

İSTEK Barış Maker Kulübü öğrencilerim, robotik ve kodlama derslerinde aldıkları eğitimle bir çok proje geliştirdi ve geliştirdikleri bu projeleri Hava Kuvvetleri Komutanlığı Müzesinde, Bakırköy İlçe Milli Eğitim tarafından düzenlenen 3. Robotik ve Kodlama Şenliğin de sergileme imkanı buldular. 

Devamını Okumak İçin Tıklayın.


5. Maker Faire JR

İSTEK Barış Maker JR Kulübü öğrencilerim, robotik ve kodlama derslerinde aldıkları eğitimle bir çok proje geliştirdi ve geliştirdikleri bu projeleri 23 Nisan da sergileme imkanı buldular. 

Devamını Okumak İçin Tıklayın.


6. İSTEK' li Dijital Vatandaşlar

İstek’ li dijital vatandaşlar aldıkları dijital vatandaşlık eğitiminden hemen sonra öğrendiklerini afişlere döktüler ve kendi afiş sergilerini açtılar! Çalışmalarını okuldaki herkesle paylaşmanın mutluluğunu yaşadılar. 

Devamını Okumak İçin Tıklayın.


7. Ortaokul Tanıtım Günleri

İlkokul 4. sınıf öğrencilerimiz İstek Barış Ortaokulunda bir gün geçirdiler ve 1 günlüğüne ortaokullu oldular. Birçok derse aktif katılan öğrencilerimiz Bilişim Teknolojileri ve Yazılım dersinde 5,6 ve 7. sınıf öğrencilerini gördüklerinde büyük şaşkınlık yaşadı. 

Devamını Okumak İçin Tıklayın.