Hakkında


Ebru KURTOĞLU
 lise öğrenimini Kastamonu Sepetçioğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde Bilişim Teknolojileri alanında tamamladı. 

2012 yılında “Marmara Üniversite’si” Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği Bölümü’nü kazandı. Yüksek Lisans Eğitimime Yeditepe Üniversite’si Eğitim Bilimleri Enstitüsünde devam ediyor.

2013 yılında  Marmara Üniversite’sinde öğrenci asistanlığına başladım. Bu görevi mezun olana kadar 3 yıl sürdürdüm. Bu süre zarfında sevgili hocalarımla öğrenciler için çeşitli eğitim içerikleri geliştirdim. Lisans derslerinde asistan öğretmen olarak görev yaptım.

Atatürk Eğitim Fakültesi Sınıf Öğretmenliği Bölümünde öğretmen adayları için “Yeni Nesil Öğrenme Araçları” eğitimi verdim. Öğretmen arkadaşlarımın bu araçları öğrenmelerine ve derslerine bu araçları entegre ederek ders ortamlarını zenginleştirmelerine yardımcı oldum.

2014 yılında web tasarım konusunda kendimi geliştirmeye başladım. WordPress, joomla, opencard gibi CMS sistemleri ve HTML 5 öğrendim. Web Tasarımı, SEO ve sosyal medya danışmanlığı konularında çalışmalar yaptım.

2015 yılında Uzaktan Öğretim İçerik ve Uygulama Geliştirme konularında çalışmaya başladım. Migros Perakende Akademisi tarafından düzenlenen Eğitsel Yazılım Geliştirme yarışmasına “10 Adımda Zaman Yönetimi” adlı projeyle katılarak bölüm 1.’si oldum.

2015-2016 öğretim yılları arasında “TED İstanbul Koleji’nde” yarı zamanlı olarak öğretmenlik yaptım.

2015-2017 yılları arasında Tabx Okul ve Öğretim Yönetim Sistemi projesinde Eğitim Teknolojileri Uzmanı olarak çalıştım. 2017 – 2018 yılları arasında aynı proje de Proje Yöneticisi olarak görev aldım.

2017 Ocak ayında “Türkiye Bilişim Derneğinde” aktif çalışmaya başladım. Bu amaçla Marmara Üniversitesi’ den öğretmenliğe sevdalı gönüllü arkadaşları bir araya getirdik ve eğitim grubunu kurduk. Çocuklar için kodlama, robotik, elektronik, mobil uygulama geliştirme, 3D modelleme, blog yazarlığı gibi birçok konuda eğitimler düzenledik.

2018-2021 yılları arasında İSTEK Semiha Şakir Okulları’nda Bilgisayar Öğretmeni olarak görev aldım. Anaokulu, ilkokul, ortaokul ve lise kademelerinde Bilişim Teknolojileri ve Yazılım dersleri verdim. Çocuklarımıza kodlama, robotik, elektronik, mobil uygulama geliştirme, oyun tasarımı, 3D modelleme, blog yazarlığı, web tasarım gibi birçok konuda dersler verdim.

Şuanda FMV Işık Lisesi’nde Bilgisayar Öğretmeni & Eğitim Teknolojileri Uzmanı olarak çalışma hayatına devam ediyorum.

Çalışmalarım kısaca bunlar öğrenmek benim için ekmek ve su kadar önemli bu nedenle sürekli öğrenmeye devam ediyorum. 

Öğrenmeyi her şeyden ve herkesten çok seven, sinemaya gitmekten, fotoğraf çekmekten, kitap okumaktan ve bu kitapları herkesten saklamaktan, 2. el kitap biriktirmekten, araştırma yapmaktan,  klasik müzikten, bisiklete binmekten hoşlanır. Şimdilik bu kadar…

Ebru KURTOĞLU, ebru kurtoğlu, ebru kurtoglu, EBRU KURTOGLU,   EBRU KURTOĞLU,  Ebru KURTOGLU, marmara böte portfolyo, böte portfolyo, ebru kurtoğlu kimdir, ebru kurtoğlu hakkında,