Hour Of Code 2022

Tüm dünyada eş zamanlı olarak 6 – 12 Aralık tarihleri arasında gerçekleşen ”Hour of Code” Kodlama Haftası etkinlikleri, FMV Işık Okulları tüm öğrencilerinin aktif katılımı ile gerçekleşti.

Öğrencilerimize bilgisayar biliminin önemini, dünyada kodlamaya verilen önemi ve bu alandaki çalışmaları anlatarak giriş yaptığımız etkinliğimizde, her sınıf seviyesine göre farklı kodlama araçları kullanarak öğrencilerimizin farklı deneyimler yaşadılar. Tabletlerinden bireysel olarak kodlama yapan öğrencilerimiz, daha sonra yine öğrencilerimizin çalışmalarını sergilediğimiz atölyeleri dolaşarak keyifli vakit geçirdiler. Bu atölyelerimiz Web Tasarım, VR (Sanal Gerçeklik), Kodlama, Unity ile Oyun Tasarımı, Arduino ile Elektronik Projeler, Robotik ve İleri Programlama, 3D Modelleme, Lego Teknik Projeleri, Stop Motion ve Scratch ile Kodlama atölyeleridir.

Tüm bu atölyeleri IŞIK Lisesi Robotik Kulübü öğrencileri hazırlamış ve sunmuştur. Atölyelere anaokulundan liseye kadar okul tüm öğrencileri katılım göstermiştir.