Mikro Öğretim

Bu çalışma Marmara Üniversitesi Özel Öğretim Yöntemleri 2 dersi kapsamında yapılmıştır.

AKILLI TAHTA KULLANARAK ÖĞRETMENLİK TECRÜBESİ

Etkinliğin Yapıldığı Tarih: 11.05.2015
Dersin Hedef Kitlesi: Atatürk Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi 11/BIL/A Sınıfı
Dersin Adi: Grafik ve Canlandırma
Dersin Konusu: Flash Araçlar Panelini Kullanma

Dersin Amacı: Bu dersin sonunda öğrenciler;

Flash özellikler penceresini kullanarak çalışma alanı boyutunu değiştirebilecek arka plan rengini değiştirebilecek. Çalışma alanına kütüphaneden resim aktarabilecek. Seçim aracını, alt seçim aracını, serbest dönüştürme aracını, metin aracını, dikdörtgen, oval aracını, çokgen yıldız aracını, fırça aracını, süs aracını, silgi aracını, zoom aracını, boya kovası aracını dogru şekilde kullanabilecek. Nesnelere dolgu rengi verebilecek. Katman ekleyebilecek ve bu katmalara isim verebilecek.

Öğretme-Öğrenme Strateji Yöntem ve Teknikleri: ASSURE Modeli, Grup Çalışması Yöntemi, Anlatma ve Gösterip Yaptırma Yöntemi, Buluş (Keşfetme) Yoluyla Öğrenme Stratejisi, Soru Cevap Tekniği, Grup Çalışması Tekniği

Kullanılan Eğitim Teknolojileri Araç, Gereç: Bilgisayar, Projeksiyon, Akili Tahta, Zarflar

Bu Etkinliğin Bana Kazandırdıkları: Akıllı tahtalardan ders anlatırken çok zorlandım. Ama en iyi öğrenmeler zoru başarmakla elde edilir. Pratik yapmak lazım pratik yaptıkça elimin hızlandığını ve rahat kullanabildiğimin farkındayım. Bu deneyim bana çok şey kazandırdı. Temel kullanımının nasıl olduğunu öğrendim. Tahta için birçok yazılımın mevcut olduğunu gördüm. Bunları inceleme firkati buldum. Öğretmenlik hayatımda kesinlikle akıllı tahta kullanarak ders anlatacağım. Uygun ders içerikleri hazırlandığında kullanılmamasına hiç bir engel yok.

Ders Planını Görüntülemek İçin Tıklayın!

Öğrencilerle Beraber Yaptığımız Etkinliği Görüntülemek İçin Tıklayın!

Öğrencilere Verdiğim Ödevi Görüntülemek İçin Tıklayın!

 

Bir cevap yazın