Söyleşiler

Dijital Dünya’nın Mimarı Olmak: Avrupa Kodlama Haftası’nda (Europe Code Week) Marmara Üniversitesinde Bilgisayar Bilimleri Uzmanı olarak görev yapan PhDc. Haran AKSAYA’nın ” DİJİTAL DÜNYANIN MİMARI OLMAK” konulu söyleşisi gerçekleştirdik. 

Dijital Dönüşümde Yapay Zeka: Avrupa Kodlama Haftası (Europe Code Week) kapsamında Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’nde doktor öğretim üyesi olarak görev yapan FATMA BAŞAK AYDEMİR’ in “Dijital Dönüşümde Yapay Zeka” konulu söyleşisini gerçekleştirdik. Ayrıca bilgisayar programcılığının temellerini atarak dünyaya damga vuran ünlü matematikçi ADA LOVELACE’i her yıl olduğu gibi bu yıl da 12 Ekim’de andık.  Kız öğrencilerimizi kodlama ve yazılım sektörü ile tanıştırmayı, gelecek nesillere ilham olmayı ve gençlerimizi cesaretlendirmeyi hedefliyoruz.

Kriptografi: Her yılın şubat ayında  dünyada yaklaşık 150 ülkede kutlanan Güvenli İnternet Günü (GİG) kapsamında Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nde Siber Savunma ve Güvenlik Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü olarak görev yapan Dr. Öğr. Üyesi CİHANGİR TEZCAN, Robotik Kulübü öğrencileri ile okulumuzda “Kriptografi” konulu bir söyleşi gerçekleştirdi.

Şifrelerin Tarihi: Avrupa Kodlama Haftası (Europe Code Week) kapsamında Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nde Siber Savunma, Güvenlik Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü olarak görev yapan Doç. Dr. CİHANGİR TEZCAN Robotik Kulübü öğrencileri ile okulumuzda “Şifrelerin Tarihi” konulu bir söyleşi gerçekleştirdi.

Girişimcilik Ekosistemi: Öğrencilerimizde girişimcilik, değişim ve inovasyon farkındalığı yaratmak amacı ile Yeditepe Üniversitesi Öğr. Gör. Barış Yalçınkaya ile “Girişimcilik Ekosistemi” konulu söyleşi gerçekleştirildi.