Ebru Kurtoğlu

Ebru KURTOĞLU lise öğrenimini Kastamonu Sepetçioğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde Bilişim Teknolojileri alanında tamamladı. 

2012 yılında “Marmara Üniversite’si” Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği Bölümü’nü kazandı. Yüksek Lisans Eğitimime Yeditepe Üniversite’si Eğitim Bilimleri Enstitüsünde devam ediyor.

Öğrenim hayatıma devam ederken bölüm dersleri dışında bir şeyler yapmam gerektiği ve kendimi geliştirmemin şart olduğu kanısına vardım. Bu nedenle ilk adım olarak 2013 yılında  Marmara Üniversite’sinde öğrenci asistanlığına başladım. Bu görevi mezun olana kadar 3 yıl sürdürdüm. Bu süre zarfında çok sevgili hocalarımla öğrenciler için çeşitli eğitim içerikleri geliştirdim.  Lisans derslerinde asistan öğretmen olarak görev yaptım.

Atatürk Eğitim Fakültesi Sınıf Öğretmenliği Bölümünde öğretmen adayları için “Yeni Nesil Öğrenme Araçları” eğitimi verdim. Öğretmen arkadaşlarımın bu araçları öğrenmelerine ve derslerine bu araçları entegre ederek ders ortamlarını zenginleştirmelerine yardımcı oldum.

2014 yılında web tasarım konusunda kendimi geliştirmeye başladım. WordPress, joomla, opencard  gibi CMS sistemleri ve HTML 5 öğrendim. Web Tasarımı, SEO ve sosyal medya danışmanlığı konularında çalışmalar yaptım ve yapmaya devam ediyorum. 

Web Tasarım Çalışmaları Detaylı Bilgi İçin Tıklayın. 

2015 yılında Uzaktan Öğretim İçerik ve Uygulama Geliştirme konularında çalışmaya başladım Zaman Yönetimi, Proje Yönetimi, İnovasyon​, Güvenlik Eğimleri vs. konularda web tabanlı eğitimler hazırladım.

Aynı yıl Migros Perakende Akademisi tarafından bölümüzde ilk defa düzenlenen Eğitsel Yazılım Geliştirme yarışmasına “10 Adımda Zaman Yönetimi” adlı projeyle katılarak bölüm 1.’si oldum.

Uzaktan Eğitim Çalışmalar Detaylı Bilgi İçin Tıklayın.

2015 – 2016 öğretim yılları arasında “TED İstanbul Koleji’nde” yarı zamanlı olarak öğretmenlik yaptım ve eğitim teknologluğu konusunda uzmanlaştım. 

TED Koleji Detaylı Bilgi İçin Tıklayın.

2015 – 2017 yılları arasında Tabx Okul ve Öğretim Yönetim Sistemi projesine gönül vermiş olup Eğitim Teknolojileri Uzmanı olarak çalıştım. 2017 – 2018 yılları arasında aynı proje de Proje Yöneticisi olarak görev aldım.

Tabx Projesi Detaylı Bilgi İçin Tıklayın.

2017 Ocak ayında “Türkiye Bilişim Derneğinde” aktif çalışmaya başladım. Eğitim içerikleri hazırlamak, eğitim vermek ve eğitimleri yönetmek için görevlendirildim. Bu amaçla Marmara Üniversitesi ‘ den öğretmenliğe sevdalı gönüllü arkadaşları bir araya getirdik ve eğitim grubunu kurduk. Hemen işe koyuldum ve eğitim içeriklerini hazırladım. Anlayacağınız beklemediğim bir hızla Eğitim Programları Koordinatoru oldum. Çocuklar için kodlama, robotik, elektronik, mobil uygulama geliştirme, 3D modelleme, blog yazarlığı gibi birçok konuda eğitimler düzenledik.

Türkiye Bilişim Derneği Detaylı Bilgi İçin Tıklayın.

2018 – 2019 eğitim öğretim yılı itibarıyla İstek Okullarında Bilişim Teknolojileri Öğretmeni ve Eğitim Teknoloğu olarak çalışma hayatıma devam etmekteyim.  Anaokulu, ilkokul, ortaokul ve lise kademelerinde Bilişim Teknolojileri ve Yazılım dersleri vermekteyim. Tüm bu kademelerin “Maker & Kodlama & Robotik” kulüp saatlerini de yürütmekteyim. Çocuklarımıza kodlama, robotik, elektronik, mobil uygulama geliştirme, oyun tasarımı, 3D modelleme, blog yazarlığı, web tasarım gibi birçok konuda dersler veriyorum.

İstek Okullları Detaylı Bilgi İçin Tıklayın.

Çalışmalarım kısaca bunlar öğrenmek benim için ekmek ve su kadar önemli bu nedenle sürekli öğrenmeye devam ediyorum. 

Öğrenmeyi her şeyden ve herkesten çok seven, sinemaya gitmekten, fotoğraf çekmekten, kitap okumaktan ve bu kitapları herkesten saklamaktan, 2. el kitap biriktirmekten, araştırma yapmaktan,  klasik müzikten, bisiklete binmekten hoşlanır. Şimdilik bu kadar…

Ebru KURTOĞLU, ebru kurtoğlu, ebru kurtoglu, EBRU KURTOGLU,   EBRU KURTOĞLU,  Ebru KURTOGLU, marmara böte portfolyo, böte portfolyo, ebru kurtoğlu kimdir, ebru kurtoğlu hakkında,