Yayın & Makale

1. İstek’ li Dijital Vatandaşlar

Bilgi teknolojilerinin ve internetin hızlı gelişmesiyle birlikte bütün dünyayı saran bir iletişim ağı kurulmuştur, bu küresel iletişim ağı ticaretin, üretimin, araştırmanın, paylaşmanın ve eğitimin ana bilgi kaynağı olmuştur. Bu ağ dünyada yaşayan tüm insanlar arasında yazılı, sözlü ve görüntülü iletişim kurmak için küresel bir merkez olmuştur.

Devamını Okumak İçin Tıklayın.


2. Dijital Vatandaşlık Testi

Testi çözerek sanal dünya da ne kadar iyi bir vatandaşsınız öğrenebilirsiniz.

Devamını Okumak İçin Tıklayın.


3. Eğitimde Yeni Trendler

Son yıllarda her yerde karşımıza çıkan MAKER ve STEM kavramlarından haberdar mısınız?  Bu kavramlar hiç yoktan nasıl ortaya çıktı hiç düşündünüz mü?

Devamını Okumak İçin Tıklayın.


4. 3D Printer Hikayesi

İstek Semiha Şakir Okulları Barış Ortaokulu öğrencisi “Ömer Can” kendi 3D Yazıcısı ile arkadaşlarına 3D yazıcı teknolojisini ve gelecekte bizi nelerin beklediğini anlattı.

Devamını Okumak İçin Tıklayın.


5. Atatürk – Viki

İstek Semiha Şakir Okulları Barış Ortaokulu 8. Sınıf öğrencisi aynı zamanda da mobil uygulama geliştirici “Can Akkoyun” site ara yüzlerinden, not alma uygulamalarına kadar geliştirdiği birçok mobil uygulamadan sonra Mustafa Kemal Atatürk’ün, tamamen Türkiye Cumhuriyeti Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın onayladığı bilgilerden oluşan biyografisini, bir mobil uygulamaya çevirdi. İçinde ayrıntılı olarak Atatürk’ün hayatı, sözleri, kitapları ve sevdiği şarkıların bulunduğu adeta bir ansiklopedi olan mobil uygulamayı Android Studio (Kotlin)  programlama aracını kullanarak programladı ve ücretsiz olarak kullanıma sundu. 

Devamını Okumak İçin Tıklayın.